Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Trzeciewnicy
Miejscowość Trzeciewnica Szkoła w Trzeciewnicy (woj. kujawsko-pomorskie)[trzeciewnica1][trzeciewnica2][trzeciewnica3][trzeciewnica4]
Gmina Nakło nad Notecią
Adres Powstańców Wielkopolskich, 25 89-100 Nakło nad Notecią
Strona www trzeciewnica.cna.org.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary
Dyrektor Katarzyna Mikołajczak

Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy, mająca ponadstuletnią tradycję, należy do Klubu Najstarszych Szkół w Polsce. W 2008 r. szkoła uległa likwidacji, a jej prowadzenia podjęło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary. Szkoła stanowi centrum edukacji, kultury i wsparcia lokalnego rozwoju. Jako placówka niepubliczna kontynuuje tradycje patronów. W uznaniu zasług w krzewieniu wartości patriotycznych wśród dzieci i w środowisku lokalnym szkoła otrzymała Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Prowadzenie małej szkoły sprzyja szybkiemu rozpoznawaniu możliwości i potrzeb uczniów. Dzięki realizacji różnych projektów nieustannie wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną, m. in. utworzyliśmy oddział przedszkolny dla dzieci 3-5-letnich i wprowadziliśmy koła matematyczne i polonistyczne dla uczniów, czego rezultatem są wysokie wyniki w teści kompetencji.

Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" stwarza możliwość doskonalenia umiejętności uczniów przez dłuższy czas, wyzwala w nich aktywność, wzbogaca bazę dydaktyczną szkoły, zwiększa kompetencje kadry pedagogicznej. Po przystąpieniu do projektu zauważyliśmy u uczniów lepszą umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych, poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności i zwiększenie udziału w życiu społecznym. Atmosfera pracy sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji z rodzicami i środowiskiem lokalnym.