Szkoła Podstawowa w Golinie
Strona www szkolagolin.wordpress.com
Organ prowadzący Gmina Jasień
Dyrektor Anna Szewczyk

Szkoła podstawowa jest głównym ośrodkiem kulturalnym w okolicy. Atmosfera w naszej szkole jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego. Organizujemy wiele atrakcyjnych imprez. Nawiązaliśmy współpracę z Parafialnym Zespołem Caritas i z wolontariuszkami z Niemiec. Położenie szkoły w atrakcyjnym otoczeniu, na skraju wsi, wśród łąk, sadów, pól i lasów, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, kształtowaniu proekologicznych i prozdrowotnych postaw uczniów. Przekazujemy wiedzę w sposób praktyczny, dostrzegamy potrzeby i zainteresowania dzieci, pomagamy w rozwijaniu zdolności i przygotowujemy do życia we współczesnym świecie.

Postanowiliśmy przystąpić do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ pragnęliśmy poszerzyć horyzonty uczniów i pokazać im, że ich przyszłość zależy od nich samych. Chcieliśmy, by umieli się odnaleźć w większym świecie. Każdy z naszych uczniów jest indywidualnością. W projekcie poznają swoje mocne i słabe strony, ujawniają talenty, rozwijają różne umiejętności np. społeczne: współdziałania w grupie, dyskutowania, planowania i uwzględniania punktu widzenia innych. Podczas prezentacji dokonań uczniowie pokazują się z najlepszej strony: recytują, śpiewają, tańczą, tworzą prezentacje multimedialne. Szczególnie zaskoczyła nas ich kreatywność i dociekliwość w dążeniu do celu.