kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Szkoła Podstawowa w Nowych Czaplach
Miejscowość Nowe Czaple Szkoła w Nowych Czaplach (woj. lubuskie)[czaple1][czaple2]
Gmina Trzebiel
Adres Wolności 6, 68-210 Nowe Czaple
Telefon 68 362 44 00
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www trzebiel.pl
Organ prowadzący Gmina Trzebiel
Dyrektor Wioletta Konieczna
 

Szkoła nasza jest jedną z czterech w gminie Trzebiel, a jedyną w miejscowości Nowe Czaple. Jej historia sięga roku 1946, kiedy naukę w małym budynku funkcjonującym do tej pory rozpoczęło 102 uczniów. Specyfika szkoły wiąże się z jej umiejscowieniem na terenie przygranicznym (Łuk Mużakowa). Szkoła zawsze była głównym ośrodkiem życia kulturalnego. Nadal cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców okolicznych wiosek, a nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w różnych konkursach gminnych, rejonowych i wojewódzkich.

Pragniemy, aby nasza szkoła była postrzegana jako instytucja przyjazna i życzliwa uczniom, zapewniająca im wszechstronny rozwój. Stąd też udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Ta ciekawa oferta zajęć pozwala rozwijać kompetencje kluczowe, daje szanse rozwoju intelektualnego uczniów. Rozbudza ich zainteresowanie nauką, poszerza wiedzę i wspomaga rozwój. Naszym osiągnięciem jest zaangażowanie w realizację projektu rodziców i środowiska lokalnego. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach. Nauczyły się odpowiedzialności za wykonywane zadania i współpracy z rówieśnikami. Pozbyły się kompleksów i śmiało występują publicznie, co również jest bardzo dużym sukcesem projektowym.

Do góry Wstecz