Szkoła Podstawowa w Pamięcinie
Miejscowość Pamięcin Szkoła w Pamięcinie (woj. lubuskie)
Gmina Górzyca
Adres Pamięcin 29, 69-113 Górzyca
Organ prowadzący Fundacja Kształcenia Kreatywnego
Dyrektor Alicja Kucharczyk

Szkoła w Pamięcinie jest najstarszą placówką w gminie, działa od 1945 roku. Początkowo mieściła się w prywatnym domu, później została przeniesiona do dwupiętrowego budynku. Jest to gmach poniemiecki. Na jego szczycie znajduje się bocianie gniazdo. Kiedy przystępowaliśmy do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", nasza placówka nosiła nazwę "Szkoła Podstawowa w Pamięcinie", a organem prowadzącym był Urząd Gminy w Górzycy. Od nowego roku szkolnego pracujemy w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pamięcinie z Filią w Żabicach, a organem prowadzącym jest Fundacja Kształcenia Kreatywnego.

Mała szkoła tworzy przyjazne dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli środowisko, uczy systematyczności, odpowiedzialności i pozytywnie wpływa na kontakty interpersonalne. Najbardziej zadowoleni jesteśmy ze współpracy z rodzicami. Z dumą prezentujemy naszą bazę dydaktyczną.

Udział w projekcie stanowił dla nas wielkie wyzwanie. Po raz pierwszy pracowaliśmy w tak zróżnicowanych wiekowo i dość licznych grupach, co wiązało się z koniecznością wypracowania jasnych i czytelnych reguł pracy. Wielkim sukcesem dla nas było autentyczne zaangażowanie uczniów i wysoka frekwencja. Odkryliśmy, że uczniowie, choć tyle ich dzieli, lubią i umieją ze sobą współpracować. Wchodząc w projekt, liczyliśmy na rozwijanie zdolności i kompetencji naszych uczniów i te oczekiwanie zostały spełnione. Wielką radość sprawiła nam możliwość zaprezentowania naszych osiągnięć w środowisku lokalnym.