kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych
Miejscowość Podmokle Małe Szkoła w Podmoklach Małych (woj. lubuskie)[podmokle1][podmokle2]
Gmina Babimost
Adres Podmokle Małe 30, 66-110 Babimost
Telefon 68 351 21 52
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www szkolapodmokle.babimost.pl
Organ prowadzący Gmina Babimost
Dyrektor Elżbieta Ryczek
 

Szkoła działa od 1929 roku, w 2005 r. została przekształcona w Zespół Edukacyjny. Mamy ciekawą Izbę Pamięci i Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Realizujemy wiele projektów ze środków krajowych i unijnych (od 2003 r. zrealizowaliśmy ich 25). Dzięki temu szkoła jest dobrze wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne, a uczniowie osiągają dobre wyniki w nauce. Dzieci uczą się grać na unikatowych instrumentach ludowych: koźle weselnym i sierszeńkach.

W prowadzeniu małej, wiejskiej szkoły ważne jest, aby była sercem wsi. Tak właśnie jest u nas. W szkole realizowaliśmy projekty o tematyce regionalnej, ekonomicznej, czytelniczej, organizowaliśmy wymiany uczniów ze szkołą partnerską w Neuruppin, rozwijaliśmy zainteresowania uczniów i dorosłych mieszkańców wioski. Do najciekawszych należały projekty wymiany uczniów i nauczycieli.

W przyszłości pragniemy kontynuować nasze projektowe działania. Projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" jest wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Zaplanowano w nim wiele ciekawych działań, które do tej pory były nam nieznane. Od chwili przystąpienia do projektu nasza szkoła zmieniła się. Projekt pomógł dzieciom wypracować i wprowadzić w życie metody, dzięki którym mogły wyrażać swoje opinie na wiele tematów, a nauczycielom = pracować ciekawiej.

Do góry Wstecz