Szkoła Podstawowa w Smogórach
Miejscowość Smogóry Szkoła w Smogórach (woj. lubuskie)[smogory1][smogory2][smogory3][smogory4][smogory5][smogory6][smogory7]
Gmina Ośno Lubuskie
Adres Smogóry 10, 69-220 Ośno Lubuskie
Strona www szkolasmogory.com.pl
Organ prowadzący Gmina Ośno Lubuskie
Dyrektor Danuta Piaskowska

Nasza szkoła działa od września 1945 roku. Do jej obwodu należą trzy miejscowości. Szkoła jest duża, przestronna, kolorowa i dobrze wyposażona. Pełni we wsi rolę centrum kultury. Dumni jesteśmy z wypracowanych tradycyjnych imprez i akcji, w których każdego roku biorą udział mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą we wszystkich przedsięwzięciach. Staramy się, aby w szkole czuli się bezpieczni i doceniani. Robimy wiele, by radzili sobie w różnych sytuacjach i wyrośli na mądrych, tolerancyjnych i otwartych ludzi. Cieszymy się też, że naszą pracę docenia lokalna społeczność.

W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" dzieci uczą się pracy zespołowej i odpowiedzialności, stają się uważniejszymi obserwatorami. Projekty pokazały im, że to co je otacza, warte jest dokładniejszego zbadania. Dużym wydarzeniem są prezentacje na forum szkoły i przed rodzicami. Wiele radości sprawił "Dzień zabaw ze świata", "Magiczny pojazd" czy "Wielka wyprawa po skarby przyrody". Każdy z takich projektów to nowe wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dzięki nim dzieci coraz lepiej wywiązują się ze swoich obowiązków, przestrzegają ustalonych zasad, rozwijają wyobraźnię. W czasie realizacji czasami okazuje się, że uczeń, który osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, ma problem ze współpracą w grupie. Za pozytywną zmianę możemy uznać duże zaangażowanie i zainteresowane rodziców.