Szkoła Podstawowa w Templewie
Miejscowość Templewo Szkoła w Templewie (woj. lubuskie)[templewo1][templewo2][templewo3][templewo4][templewo5]
Gmina Bledzew
Adres Templewo 65, 66-350 Bledzew
Strona www www.sptemplewo.eu
Organ prowadzący Gmina Bledzew
Dyrektor Dorota Fortuniak

Szkoła Podstawowa w Templewie działa od 1946 roku. Zaletą szkoły jest to, że żaden uczeń nie jest anonimowy. Wszyscy mogą rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i uzdolnienia w czasie bezpłatnych zajęć dodatkowych. Dumą napawają nas osiągnięcia sportowe uczniów na szczeblu powiatu i województwa. Cieszymy się, że pozyskujemy fundusze z różnych źródeł na rzecz rozwoju dzieci. Ważna jest dla nas wszechstronna edukacja uczniów i wychowanie ich na dobrych, mądrych i odważnych obywateli RP. Chcemy być konkurencyjni wobec większych szkół miejskich. Pragniemy, aby uczniowie byli dumni ze swojej szkoły.

Projekty pokazały, jak ważna w edukacji jest współpraca oparta na dobrej komunikacji i jasnych zasadach. Uczniowie stopniowo przełamywali nieśmiałość i obawę przed ośmieszeniem, występowali publicznie. Lekcje nie dają takich możliwości. Nasi uczniowie nie korzystają z korepetycji, dlatego każda dodatkowa forma pomocy jest bardzo cenna. Dzięki działaniu grupowemu każdy może osiągnąć sukces, poczuć się przydatnym i ważnym. Dzieci z różnych miejscowości przebywają ze sobą, razem tworzą i uczą się poprzez zabawę. Projekty zaspokajają indywidualne potrzeby uczniów. Dzieci wierzą w siebie, niektóre nazywają nawet siebie badaczami lub ekspertami, chcą być mądrzejsze. Cieszy nas ich aktywność. Nauczyciele szkolą swój warsztat pracy - ich wiedza i umiejętności to wartość dodana projektu.