Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Głoskowie
Miejscowość Głosków Szkoła w Głoskowie (woj. mazowieckie)[gloskow1][gloskow2][gloskow3]
Gmina Borowie
Adres Głosków 29, 08-412 Borowie
Strona www zsgloskow.borowie.org
Organ prowadzący Gmina Borowie
Dyrektor Jolanta Maszkiwiecz

Pierwsze informacje o szkole w Głoskowie pochodzą z 1914 roku. W rezultacie kolejnych etapów reformy oświaty powstał Zespół Szkół, w którego skład wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Ogólna liczba wychowanków to około 200-210 osób. Przyjmujemy dzieci trzyletnie, a mury placówki opuszczają 16-letni młodzi ludzie. To dobry czas na poznanie dziecka, a jednocześnie okres bardzo ważny dla jego rozwoju i kształtowania podstaw osobowości. Czyni to naszą pracę szczególnie odpowiedzialną i przynosi ogromną satysfakcję. W szkole panuje atmosfera wzajemnego szacunku i zaufania.

Braliśmy udział w programie "Szkoła Marzeń" i programach wyrównujących szanse edukacyjne dzieci i młodzieży. Były one okazją do nauki, dobrej zabawy, ale też nauczyły nas - uczniów i nauczycieli - ogromnej dyscypliny w realizacji zadań, współpracy i współodpowiedzialności za powierzone zadania.

W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" uczestniczymy, ponieważ doceniamy szczególnie dobrze przygotowaną ofertę zajęć, liczne pomoce naukowe i dydaktyczne, a także jasno i jednoznacznie wytyczone cele do osiągnięcia przy bardzo dużej aktywności własnej uczniów. W szkole widać rezultaty pracy dzieci, szkoła tętni życiem, aktywnością i radosną twórczością uczniów. Zajęcia projektowe stały się bardzo ważnym elementem życia szkolnego.