Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gozdawie
Miejscowość Gozdawa Szkoła w Gozdawie (woj. mazowieckie)[gozdawa1][gozdawa2][gozdawa3][gozdawa4]
Gmina Sienno
Adres Gozdawa 6, 27-350 Sienno
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gozdawa i Okolic
Dyrektor Beata Krygier

NSP w Gozdawie rozpoczęła działalność w 2004 roku. Powstała z inicjatywy lokalnej społeczności, po zlikwidowaniu szkoły publicznej. Duże zasługi miała tu, nieżyjąca już, dyrektor Alicja Mitura. W pierwszym roku szkoła liczyła 45 uczniów, obecnie jest ich 20. Borykamy się z trudnościami finansowymi, ale istniejemy. Jesteśmy małą szkołą i dzięki temu wszyscy świetnie się znamy. Nasi nauczyciele to ludzie z pasją. Starają się, aby edukacja w wiejskiej szkole stała na wysokim poziomie. Choć nasze zaplecze dydaktyczne jest skromne, uczniowie osiągają sukcesy w różnych dziedzinach. Inne, większe szkoły mogą nam pozazdrościć niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery.

Udział w projekcie jest dla naszej placówki ogromną szansą na rozwój. Kadra pedagogiczna doskonali umiejętność pracy metodą projektów edukacyjnych i stosowania oceniania kształtującego. Realizacja poszczególnych projektów z niewielką liczbą uczniów jest dla nas wyzwaniem. Dodatkowym plusem jest wyposażanie szkoły w pomoce dydaktyczne wspierające rozwój wybranych kompetencji. Działania projektowe zintegrowały uczniów, którzy poczuli się odpowiedzialni za szkołę. Jesteśmy pewni, że projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" zmieni sposób postrzegania małej, wiejskiej szkoły.