Szkoła Podstawowa im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance
Miejscowość Jedlanka Szkoła w Jedlance (woj. mazowieckie)[jedlanka1][jedlanka2][jedlanka3][jedlanka4][jedlanka5][jedlanka6]
Gmina Jedlińsk
Adres Jedlanka 52, 26-660 Jedlanka
Strona www jedlanka.szkola.pl
Organ prowadzący Gmina Jedlińsk
Dyrektor Beata Jagielska

Nasza szkoła powstała przed II wojną światową. Głównym celem naszych działań jest skuteczne kształcenie poprzez stosowanie alternatywnych metod nauczania, zmiana warunków i organizacji zajęć edukacyjnych. Współpracujemy z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Polskim Stowarzyszeniem Kinezjologów, realizując eksperyment pedagogiczny badający skuteczność zastosowania kinezjologii edukacyjnej do usprawnienia umiejętności czytania.

W 2009 roku powołano przy szkole Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka Perspektywy, z którym aktywnie działamy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, przy współudziale m. in: Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Fundacji Wspomagania Wsi, Centrum Młodzieży Arka i MEN. Uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach społecznych m. in. "Szkoła bez Przemocy" i "Cała Polska Czyta Dzieciom", w której gościliśmy Justynę Steczkowską, Iwonę Węgrowską i Patrycję Kosiarkiewicz.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" pomaga nam realizować wizję rozwoju szkoły w sferze dydaktycznej i wychowawczej, implikując rozwój kadry i wzmacniając pozycję szkoły w środowisku lokalnym. Rozwijanie kompetencji kluczowych przyczynia się do udanego życia społecznego naszych uczniów w pełnej integracji środowiskowej. Tym samym nasza szkoła stała się zalążkiem nowego spojrzenia na naukę przez pryzmat edukacji małych dzieci.