Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kochanówce
Miejscowość Kochanówka Szkoła w Kochanówce (woj. mazowieckie)[kochanowka1][kochanowka2][kochanowka3][kochanowka4][kochanowka5][kochanowka6][kochanowka7]
Gmina Sienno
Adres Kochanówka 83, 27-350 Sienno
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kochanówka
Dyrektor Małgorzata Karbowniczek

Szkoła w Kochanówce powstała zaraz po II wojnie światowej. Dzieci uczyły się w drewnianym budynku. W roku 1966 została otwarta nowa, murowana szkoła z salą gimnastyczną. W 2004 roku szkoła publiczna została rozwiązana ze względu na małą liczbę dzieci. Dzięki staraniom społeczności wiejskiej i nauczycieli została powołana szkoła stowarzyszeniowa o nazwie Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kochanówce. Szkołę naszą wyróżnia serdeczna i rodzinna atmosfera. Bardzo ważnym elementem w prowadzeniu małej szkoły jest ułatwiony kontakt i współpraca z rodzicami.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", ponieważ dzięki temu uczniowie nasi mają możliwość wszechstronnego rozwoju. Metoda projektu i ocenianie kształtujące przyczyniły się do: integracji uczniów oraz większego zaangażowania dzieci i rodziców w życie szkoły. Największym sukcesem jest fakt, że nasze dzieci stały się otwarte na nowe doświadczenia, tolerancyjne, śmiałe, odważne, bez obaw mówią, co myślą.