Szkoła Podstawowa w Maziarzach Starych
Miejscowość Maziarze Stare Szkoła w Maziarzach Starych (woj. mazowieckie)[maziarze1][maziarze2]
Gmina Iłża
Adres Maziarze Stare 24a, 27-100 Iłża
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Maziarze Stare i Okolice
Dyrektor Barbara Krajewska

Szkoła została założona przez rodziców i mieszkańców Maziarz Starych i Kotlarki po likwidacji szkoły publicznej w 2001 roku. Dzieci mogą rozwijać zdolności i zainteresowania na licznych zajęciach pozalekcyjnych - z tańca, śpiewu, folkloru, sztuki ludowej, matematyki i historii. Nasi uczniowie reprezentują gminę Iłża i powiat radomski na międzynarodowych targach turystyki, dożynkach i innych uroczystościach. Najważniejsze jest to, że stanowimy centrum kultury dla naszej wiejskiej społeczności. W naszej szkole spotykają się wszyscy okoliczni mieszkańcy na szkoleniach i uroczystościach.

Braliśmy udział w wielu projektach, dzięki którym powstało Małe Przedszkole, boisko, świetlica, siłownia i biblioteka. Odkryliśmy wiele talentów muzycznych i sportowych. W projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" bierzemy udział, ponieważ nasi uczniowie mogą korzystać z możliwości wszechstronnego rozwoju a także uzyskać dostęp do nowych technologii i nowego spojrzenia na sposób nauczania. Dzięki projektowi uczniowie pracują efektywniej i z większym zaangażowaniem, szybciej przyswajają wiedzę zdobywaną głównie dzięki swojej pracy i własnym poszukiwaniom. Nauczyciele poznali metodę projektu i jej efektywność.