Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu
Miejscowość Nadbrzeż Szkoła w Nadbrzeżu (woj. mazowieckie)[nadbrzez1][nadbrzez2][nadbrzez3][nadbrzez4][nadbrzez5]
Gmina Karczew
Adres Nadbrzeż 4, 05-480 Karczew
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż
Dyrektor Mirosława Guba

Szkoła powstała około 1919 roku. W 2005 r. została zlikwidowana przez władze gminy, a jej dalszego prowadzenia podjęło się założone w tym celu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż. Szkoła jest przyjazna dzieciom, wyróżnia ją serdeczna, ciepła atmosfera panująca wśród kadry oraz w relacjach z dziećmi i rodzicami. Sprzyja to osiąganiu dobrych wyników nauczania. Od roku 2002, gdy wprowadzono sprawdziany po klasie szóstej, uczniowie naszej szkoły osiągali najwyższe w gminie wyniki. Od lat zajmujemy pierwsze miejsce w prestiżowym gminnym konkursie wiedzy o najbliższej okolicy "Moja Mała Ojczyzna". Szkoła jest znana z działalności ekologicznej, współpracuje z nadleśnictwem w Celestynowie i Towarzystwem "Chrońmy Mokradła", osiąga wysokie wyniki w konkursach wiedzy.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" był dla nas dużym wyzwaniem i szansą na prowadzenie ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Projekt wiele zmienił w życiu szkoły. Edukacja połączyła się z zabawą, rodzice są częstymi gośćmi w szkole, współpracują z nauczycielami, wspierają swoje dzieci. Ich zaangażowanie dopinguje nas do pracy, a radość dzieci przy zabawie każe nam szukać nowych i ciekawych rozwiązań edukacyjnych. Działalność szkoły poprzez projekty, spotkania i pikniki, integruje mieszkańców wsi. Nam radość daje świadomość, że jesteśmy tu po to, aby "wieś mogła żyć".