Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Platerowie
Miejscowość Platerów Szkoła w Platerowie (woj. mazowieckie)[platerow1][platerow2][platerow3][platerow4][platerow5][platerow6][platerow7]
Gmina Platerów
Adres ul. Siedlecka 7, 08-210 Platerów
Strona www pgplaterow.w.interia.pl
Organ prowadzący Gmina Platerów
Dyrektor Maria Daszko

Szkoła znajduje się w małej, nadbużańskiej wsi. Wchodzi w skład Zespołu Placówek Oświatowych, z którym od lat realizuje różne projekty dotyczące kultury, tradycji, historii i edukacji na naszym terenie. Jesteśmy zafascynowani pracą metodą projektu. Zrealizowaliśmy takie działania jak: ”Klub Odkrywcy”, "Face to Face with Nature”, "Młodzieżowe Laboratorium Przyrody” i wiele innych.

Każdego roku wszystkie klasy pracują nad rocznym projektem szkolnym. Organizujemy również zajęcia terenowe i warsztaty z ciekawymi ludźmi. Uczniowie pracują z artystami podczas wakacyjnego pleneru malarskiego i w czasie roku szkolnego. Praca w małej szkole daje okazję do poznania umiejętności każdego ucznia, do odkrycia i pogłębiania jego zainteresowań oraz do owocnej współpracy z rodzicami.

Do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" przystąpiliśmy, ponieważ chcieliśmy dostarczyć dzieciom innej formy aktywności i zagospodarować im czas po lekcjach. Dotychczas mali uczniowie uczestniczyli jedynie w szkolnych działaniach; udział w tym projekcie dał im możliwość zaistnienia na szerszym polu. Za sukces uważamy dobrą współpracę między uczniami w różnym wieku, pomoc uczniów starszych młodszym (i odwrotnie) np. podczas pracy przy komputerze czy redagowaniu tekstów. Uczniowie stali się bardziej otwarci, chętniej występują publicznie i tolerancyjnie odnoszą się do siebie.