kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego w Białej Nyskiej
Miejscowość Biała Nyska Szkoła w Białej Nyskiej (woj. opolskie)[bnyska1][bnyska2][bnyska3][bnyska4]
Gmina Nysa
Adres Nyska 11, 48-351 Biała Nyska
Telefon 77 435 68 23
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organ prowadzący Gmina Nysa
Dyrektor Mariola Giera
 

Szkoła istnieje od 1966 roku. Od początku pełni również funkcję ośrodka kulturotwórczego. Uczestniczy aktywnie w różnorodnych imprezach środowiskowych, niejednokrotnie inicjowanych przez nauczycieli. Podejmowane działania wpływają korzystnie na integrację mieszkańców okolicznych wsi. Z anonimowej szkoły staliśmy się wiodącą placówką w dziedzinie sportu i działalności artystycznej.

Podjęliśmy się pracy metodą projektu, ponieważ chcieliśmy zapewnić naszym uczniom jak największe możliwości rozwoju. W postawach i zachowaniach uczniów zauważamy istotną zmianę. Stali się samodzielni i śmiali, są gotowi do podejmowania nowych zadań, potrafią współpracować w grupie, ponosić odpowiedzialność za siebie i kolegów. Nie boją się zaistnieć w kontaktach z dorosłymi, są partnerami w rozmowie czy działaniu. Odkrywamy w uczniach inicjatywę, pomysłowość, świadomość celowości działań oraz zaangażowanie i entuzjazm, który jest siłą napędową dla całego otoczenia.

Również rodzice zauważyli, że dzieci są dojrzalsze, mądrzejsze, bardziej współuczestniczą i współdecydują o sprawach ich dotyczących. Przełamanie niechęci i nieufności do nowej metody pracy, pokonywanie rozmaitych trudności, pozwoliło nam uświadomić sobie, że uczestniczymy w procesie wdrażania nowego podejścia do edukacji w Polsce.

Do góry Wstecz