Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
Miejscowość Kadłub Szkoła w Kadłubie (woj. opolskie)[kadlub1][kadlub2][kadlub3][kadlub4][kadlub5][kadlub6][kadlub7][kadlub8][kadlub9][kadlub10][kadlub11][kadlub12][kadlub13][kadlub14][kadlub15]
Gmina Strzelce Opolskie
Adres Powst. Śl. 26, 47-175 Kadłub
Strona www zpokadlub.prv.pl
Organ prowadzący Gmina Strzelce Opolskie
Dyrektor Wioletta Myśliwy

Szkoła w Kadłubie istnieje od 1804 roku. Nasza szkoła działa w aktywnym środowisku wiejskim. Stowarzyszenie powstałe przy szkole doprowadziło do wybudowania sali sportowej z widownią. Dziś wspiera naszą działalność w rozwijaniu bazy sportowej. Kierujemy się zasadą "Dążymy do przyszłości, nie zapominając o przeszłości".

W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy trzy projekty współfinansowane ze środków unijnych: "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", "Nowe Technologie na Usługach Edukacji" i "Mam szansę". Nasi uczniowie wspierani przez twórczych nauczycieli osiągnęli wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Realizacja projektów sprzyja jeszcze bardziej rozwojowi naszych uczniów.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", poszerzając ofertę edukacyjną szkoły, umożliwia lepszą i bardziej efektywną realizację założeń naszej pracy. Korzystają na tym przede wszystkim uczniowie i ich rodzice, ale także nauczyciele, którzy jeszcze lepiej realizują swoje zadania pedagogiczne. Szkoła stała się dla wszystkich miejscem interesującej, autentycznej pracy twórczej. Dzięki udziałowi w projekcie rozwijamy kompetencje matematyczno-przyrodnicze i społeczno-obywatelskie oraz umiejętności uczenia się. Udział w projekcie dał też możliwość uzyskania diagnozy tych kompetencji.