kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie
Miejscowość Nowy Świętów Szkoła w Nowym Świętowie (woj. opolskie)[nswietow1][nswietow2][nswietow3]
Gmina Głuchołazy
Adres Nowy Świetów 65, 48-330 Nowy Świetów
Telefon 77 493 70 21
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www pspnowyswietow.internetdsl.pl
Organ prowadzący Gmina Głuchołazy
Dyrektor Beata Węgrzyn
 

Początki naszej szkoły sięgają 1948 roku. Elementem, który wyróżnia placówkę jest duża aktywność i dobrze rozwinięta współpraca uczniów, nauczycieli i rodziców. Jesteśmy obecni w życiu gminy, powiatu, województwa - życiu edukacyjnym (bierzemy liczny udział w olimpiadach i konkursach), społecznym (organizujemy akcje charytatywne, krzewimy kulturę, kultywujemy narodowe tradycje i regionalne zwyczaje) sportowym i rekreacyjnym (promujemy turystykę kolarską i pieszą).

W prowadzeniu małej szkoły najważniejsza jest dla nas indywidualizacja nauczania. Każdy uczeń jest naszym uczniem - znamy jego radości i smutki, słabe i mocne strony. Staramy się tak kierować procesem nauczania, aby każde dziecko było w jego centrum.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to dla naszej szkoły szansa na rozwinięcie skrzydeł. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu liderów projektu nasze dzieci otrzymały możliwość przeżycia wielkiej przygody z nauką. Uczą się wzajemnych relacji, odkrywają talenty i pasje, wchodzą w role, z którymi będą musiały zmierzyć się w dorosłym życiu. Analizują otaczającą je rzeczywistość i wyciągają wnioski, podejmują decyzje i mierzą się z ich konsekwencjami, które czasami okazują się srogą lecz konstruktywną oceną innych uczestników projektu.

Rodzice i członkowie społeczności lokalnej przyglądają się z zaciekawieniem podejmowanym działaniom i coraz częściej sami przychodzą z pomocą i propozycją współpracy. Projekt ze szkolnego przeradza się w lokalny - uczestniczy w nim niemal cała wieś.

Do góry Wstecz