Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej
Strona www spsucha.wodip.opole.pl
Organ prowadzący Gmina Strzelce Opolskie
Dyrektor Teresa Furman

Nasza szkoła to szkoła z długą historią i tradycjami - istnieje od 1903 roku. Została wybudowana przez społeczność lokalną, a dobra współpraca ze środowiskiem lokalnym wyróżnia nas po dziś dzień.

Dysponujemy doskonałą bazą lokalową, pełnowymiarową nowoczesną salą gimnastyczną i boiskiem. Szkoła jest bezpieczna i przyjazna dla dzieci. Naszą wizytówką są sukcesy dzieci w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dobrze wyposażona baza dydaktyczna, owocna współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym, promocja szkoły, wprowadzanie działań innowacyjnych, a przede wszystkim otwartość na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów - to priorytety w prowadzeniu małej szkoły.

Sukcesem jest z pewnością same uczestnictwo w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Dzięki niemu udało się nam zmobilizować mało aktywnych uczniów do działania, dzieci nauczyły się odpowiedzialności za efekty całego zespołu. Wciąż próbują organizować i usprawniać wspólne działania, starają się zapobiegać konfliktom lub je rozstrzygać. Realizacja projektów to przede wszystkim nauka przez działanie, która jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem przekazywania wiedzy i umiejętności. Wyzwaniem i trudnością jest dla nas praca w dużych grupach. Lubimy wyzwania, lubimy uczyć się i gromadzić doświadczenia, dlatego wierzymy, że realizacja projektu to dobra "lokata" na przyszłość.