kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Przywidzkiej
Miejscowość Nowa Wieś Przywidzka Szkoła w Nowej Wsi Przywidzkiej (woj. pomorskie)[nwp1][nwp3][nwp4][nwp5]
Gmina Przywidz
Adres Szkolna 4, 83-047 Przywidz
Telefon 58 300 02 94
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Nowej Wsi Przywidzkiej
Dyrektor Józef Każmierczak
 

Szkoła w Nowej Wsi Przywidzkiej istnieje od 1850 r. W 2004 r. Rada Gminy Przywidz zadecydowała o likwidacji naszej szkoły. Wtedy rodzice uczniów założyli Stowarzyszenie Rozwoju Nowej Wsi Przywidzkiej, które do dziś prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową.

Naszą szkołę wyróżnia panująca w niej, ze względu na małą liczbę dzieci, rodzinna atmosfera. Po likwidacji szkoły w 2004 r. żadne z dzieci nie zrezygnowało z nauki w niej. Wolały chodzić pieszo po 3 kilometry, niż przenosić się do innej szkoły, do której byłyby dowożone.

Szkoła bierze udział w projekcie, aby w sposób inny niż typowo lekcyjny przekazać dzieciom wiedzę o otaczającym je świecie. Zyskała też pomoce dydaktyczne, z których uczniowie chętnie korzystają. Dzieci uczestniczące w projekcie są bardziej otwarte, łatwiej nawiązują kontakty, uczą się współpracować w grupie. Pomagają sobie nawzajem, są tolerancyjne, dążą do obiektywnej oceny pracy swojej i innych, łatwiej znoszą porażki.

Do góry Wstecz