Szkoła Podstawowa im. Herkusa Monte w Kamińsku (zlikwidowana)
Miejscowość Kamińsk Szkoła w Kamińsku (woj. warmińsko-mazurskie)[kaminsk1][kaminsk2][kaminsk3][kaminsk4][kaminsk5]
Gmina Górowo Iławeckie
Adres: ul. XXX-lecia PRL 12, 11-220 Górowo Iławeckie
Organ prowadzący Gmina Górowo Iławeckie
Dyrektor Barbara Szafranowicz

Szkoła Podstawowa im. Herkusa Monte w Kamińsku działa od 62 lat. Ma sześć oddziałów (klasy I-VI), a także dwa odziały "0" i oddział przedszkolny. W szkole jest stołówka, pracownia komputerowa i sala gimnastyczna.

Naszą szkołę wyróżnia oryginalny patron, zgrany zespół nauczycieli i pracowników oraz zajęcia z twórczości i historii regionalnej. Uczniowie są beneficjentami projektów unijnych. W szkole są organizowane międzynarodowe konferencje naukowe, spotkania stowarzyszeń, szkolenia, wystawy i ważne uroczystości gminne.

Jesteśmy dumni z naszej pracowitości, osiągnięć uczniów w konkursach na różnych szczeblach i ze współpracy z rodzicami. Zalety prowadzenia małej szkoły - to znajomość sytuacji rodzinnej i potrzeb każdego ucznia, możliwość szybkiego reagowania na problemy i dotarcia do każdego dziecka w sytuacji kryzysowej. W takiej szkole uczniowie nie są anonimowi.

Podczas realizacji projektów najtrudniejsza jest praca zespołowa, utrzymanie dyscypliny i terminowość wykonywanych zadań. Naszymi największymi sukcesami są ukończone projekty i efektowne prezentacje, w których uczestniczyli rodzice i zaproszeni goście. Udział w projekcie jest dla naszych uczniów okazją do zdobycia nowych doświadczeń i kompetencji kluczowych, nam zaś daje satysfakcję z pracy. W naszej szkole projekt jako metoda pracy stał się integralną częścią działań edukacyjnych.

Zmodyfikowano: poniedziałek, 3 września 2012

Szkoła została zlikwidowana w czerwcu 2012 r. Uczniowie biorący udział w projekcie uczęszczają do szkoły w Kandytach.