kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klebarku Wielkim
Miejscowość Klebark Wielki Szkoła w Klebarku Wielkim (woj. warmińsko-mazurskie)[klebark1][klebark2][klebark3]
Gmina Purda
Adres Klebark Wielki 9, 10-687 Olsztyn
Telefon 89 512 43 78
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www szkolaklebark.superszkolna.pl
Organ prowadzący Gmina Purda
Dyrektor Lidia Szych
 

Szkoła Podstawowa w Klebarku Wielkim istnieje od 1945 roku. Do obecnego budynku przeprowadziliśmy się w 2002 roku i od tej pory działamy pod honorowym patronatem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Od wielu lat priorytetem w naszej pracy jest edukacja regionalna, dlatego gości wchodzących do budynku wita bogata w eksponaty izba etnograficzna.

Do szkoły uczęszczają dzieci z kilku okolicznych miejscowości. Jest nas mało. Dlatego każde dziecko stanowi niepowtarzalną wartość. Znamy się doskonale, wiemy, na co kogo stać, w czym trzeba mu pomóc. Ważne jest, aby każdy w szkole - dziecko, rodzic, nauczyciel - czuł się jak w domu rodzinnym.

Udział w projekcie jest dla nas ważny. Mimo trudności organizacyjnych udało się osiągnąć wymierne efekty - zdobywanie przez dzieci umiejętności kluczowych i ich większe zaangażowanie. Ujawniły się nieznane dotąd możliwości i pasje dzieci. Entuzjastycznie odbierają nas rodzice, środowisko lokalne i władze samorządowe.

Decydując się na udział w projekcie mieliśmy nadzieję, że uda się pokazać dzieciom coś więcej niż miejsca ich zamieszkania: organizować wycieczki, stwarzać sytuacje do nawiązywania nowych kontaktów, obcowania z techniką XXI w. Zwiększając ofertę zajęć podwyższyliśmy jakość pracy szkoły i poprawiliśmy jej wizerunek w środowisku.

Do góry Wstecz