Szkoła Podstawowa w Klęczkowie
Miejscowość Klęczkowo Szkoła w Klęczkowie (woj. warmińsko-mazurskie)[kleczkowo1][kleczkowo2][kleczkowo3][kleczkowo4][kleczkowo5]
Gmina Działdowo
Adres Klęczkowo 13, 13-200 Działdowo
Organ prowadzący Gmina Działdowo
Dyrektor Grażyna Lauterbach

Historia Szkoły Podstawowej w Klęczkowie sięga końca XIX w. Oczywiście od tego czasu budynek szkoły został gruntownie przebudowany.

Bardzo ważnym elementem naszej pracy jest edukacja ekologiczno-przyrodnicza i troska o czystość środowiska, co zostało nagrodzone statuetką Anioła Ekologii. Przy szkole znajduje się szkolne arboretum - duży ogród, który jest powodem naszej dumy. 17 czerwca 2011 r. szkoła otrzymała imię Przyjaciół Przyrody Polskiej i sztandar.

Niewątpliwym atutem pracy w małej szkole jest indywidualne podejście do uczniów, jak również większe zaangażowanie rodziców w życie szkoły. Dzięki realizacji projektu wykorzystujemy najnowsze metody pracy z uczniami i wdrażamy ocenianie kształtujące. Uczniowie zaangażowali się w pracę w projektach. Kształtowali umiejętności porozumiewania się i negocjacji, podejmowali dyskusję, uczyli się odpowiedzialności. Nauczyli się dostrzegać walory historyczne środowiska lokalnego.

Zajęcia projektowe dają możliwość rozwoju zainteresowań i umiejętności uczniów, którzy metodami aktywizującymi kształtują postawy i umiejętności, pomocne w dorosłym życiu. Od chwili przystąpienia do projektu częściowo zmieniły się metody pracy i oceniania uczniów. Efekty końcowe niektórych projektów - debata, wybory i gazetka szkolna - wpisały się na stałe w życie szkoły. Uczniowie czują satysfakcję, że ich głos jest też ważny.