Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach
Strona www naszaszkolaslupy.pl
Organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupy i Okolic
Dyrektor Janina Cycyk

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach funkcjonuje od 1 września 2000 roku. Mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym pałacyku. Powstała w miejsce zlikwidowanej trzyklasowej szkoły samorządowej. Organem założycielskim i prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupy i Okolic, którego członkami są głównie rodzice uczniów i nauczyciele.

Szkoła realizuje zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Zatrudnia dziewięciu nauczycieli mających kwalifikacje do nauczania w I i II etapie edukacyjnym. Warunki lokalowe są skromne (5 izb lekcyjnych, sala gimnastyczna i pokój nauczycielski), czynimy starania o ich poprawę. Szczególnie dumni jesteśmy z wyników sprawdzianu klasy VI – co roku są one najwyższe w gminie.

Projekty edukacyjne realizowane w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" rozwijają zainteresowania naszych uczniów. Nowoczesny sprzęt z radością przyjmują i nauczyciele, i dzieci, które niecierpliwie czekają na jego wykorzystanie. Projekty wymagają ogromnego nakładu pracy nauczycieli i uczniów, ale umożliwiają zdobywanie w niestandardowy sposób wiedzy i cennych, niezbędnych w życiu codziennym, umiejętności. Nasza niewielka placówka staje się coraz bardziej nowoczesna, atrakcyjna i otwarta na zmiany.