kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie
Miejscowość Waśniewo-Grabowo Szkoła w Waśniewie-Grabowie (woj. warmińsko-mazurskie)[wasniewo1][wasniewo2][wasniewo3]
Gmina Janowiec Kościelny
Adres Waśniewo-Grabowo 4,13-111 Janowiec Kościelny
Telefon 89 626 10 13
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona www wasniewo.edu.pl
Organ prowadzący Gmina Janowiec Kościelny
Dyrektor Beata Jóźwiak
 

Nasza placówka jest położona w niewielkiej wsi, na pograniczu województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Według relacji mieszkańców zorganizowane nauczanie zaczęło tu funkcjonować w 1930 roku. Inicjatywa budowy szkoły narodziła się w 1935 r. Jej otwarcie opóźnił wybuch II wojny światowej - budynek szkolny oddano do użytku dopiero w 1950 r.

Jednym z wielu zadań naszej szkoły jest kształtowanie szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za siebie i otoczenie. Ekologia jest dla nas bardzo ważna, o czym świadczą zdobyte certyfikaty: "Szkoła Przyjazna Środowisku", "Zielona Flaga". Cieszą nas osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów - naukowe, sportowe i artystyczne.

Cenimy sobie szeroką współpracę z rodzicami. Dążymy do tego, by nasza placówka była centrum rozwoju lokalnego. Podejmowanie wspólnych zadań i osiąganie wyznaczonych celów integruje środowisko wokół placówki, a pozwala na to m.in. realizacja projektów.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" uaktywnia pozornie nieśmiałych uczniów. Nabierają oni pewności siebie, są bardziej zaangażowani w innych sferach życia szkoły. Zauważalna jest większa umiejętność współpracy w grupie i odpowiedzialność za wykonywane zadania. Ważne jest wzbogacenie szkoły w cenne pomoce dydaktyczne.

Do góry Wstecz