Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach
Miejscowość Kandyty Szkoła w Kandytach (woj. warmińsko-mazurskie)[kandyty2][kandyty3]
Gmina Górowo Iławeckie
Adres: Kandyty 77, 11-220 Górowo Iławeckie
Telefon 89 761 90 10, 89 761 90 47
Strona www zskandyty.pl
Organ prowadzący Gmina Górowo Iławeckie
Dyrektor Halina Czerniewska

"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy" - te słowa Janusza Korczaka stały się misją szkoły działającej od 1946 roku we wsi Kandyty, miejscowości położonej w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, kilkanaście kilometrów od granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

W 1974 roku w Kandytach oddano do użytku nowy, duży budynek szkolny. Od tego czasu placówka rozwijała się w szybkim tempie. Dwa lata później stała się zbiorczą szkołą gminną, a następnie, po likwidacji małych szkół w okolicznych wsiach, główną placówką oświatową w gminie. Od 1999 roku w budynku szkolnym znalazło się również gimnazjum. Obecnie jest to Zespół Szkół. Większość uczniów jest dowożona z kilkunastu wsi rozrzuconych na obszarze rozległej gminy.

W roku szkolnym 2012/2013 do grona uczniów szkoły podstawowej w Kandytach dołączyli uczestnicy projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" ze zlikwidowanej placówki w Kamińsku.

Szkoła liczy 201 uczniów - od klasy I do VI. Działają przy niej oddziały przedszkolne dla 3-, 4-, 5- i 6-latków. Uczniowie mają do dyspozycji ponad 20 sal, w tym pracownię komputerową, salę gimnastyczną i salę zabaw. Przy Zespole działają boiska z programu "Orlik" i place zabaw. W placówce są realizowane różne projekty edukacyjne.