Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Garkach
Miejscowość Garki Szkoła w Garkach (woj. wielkopolskie)[garki1][garki2][garki3][garki4][garki5]
Gmina Odolanów
Adres Garki 4, 63-430 Odolanów
Organ prowadzący Gmina i Miasto Odolanów
Dyrektor Ewa Kowalska

28 maja 2011 r. obchodziliśmy jubileusz 100-lecia istnienia naszej szkoły. Wielu absolwentów ukończyło renomowane kierunki studiów i dziś pełni bardzo ważne funkcje. Nasi uczniowie osiągają dobre wyniki w konkursach i olimpiadach na różnych szczeblach. Szkoła wprowadza wiele działań innowacyjnych, których celem jest podnoszenie efektywności nauczania i rozwijanie zainteresowań uczniów. Placówka prowadzi szeroką współpracę ze środowiskiem lokalnym. Od wielu lat współpracujemy z Europejskim Centrum - Muzeum Haftu w Garkach, gdzie nasi uczniowie biorą udział w warsztatach haftu nasnuwanego.

W prowadzeniu małej szkoły ważna jest otwartość na współpracę z władzami samorządowymi, rodzicami i środowiskiem. Zastosowanie w nauczaniu metody projektu pozwoliło odkryć wiele dotychczas ukrytych talentów uczniowskich. Sukcesem jest to, że każde dziecko poczuło się docenione, uczniowie nieśmiali otworzyli się, uwierzyli w siebie, zdobyli motywację i chęci do pracy. Projekt przyczynił się do lepszej współpracy szkoły ze środowiskiem, poprawiła się współpraca między samymi uczniami. Stali się oni bardziej odpowiedzialni. Nastąpiły zmiany w metodach nauczania nie tylko w czasie zajęć projektowych, ale również na innych przedmiotach, a wprowadzane elementy motywują uczniów do pracy, czego efektem są lepsze wyniki nauczania.