Szkoła Podstawowa w Korzeczniku
Gmina Kłodawa
Adres Korzecznik 41, 62-650 Kłodawa
Strona www korzecznik.eu
Organ prowadzący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Lokalnego "Z Edukacją w Przyszłość"
Dyrektor Maria Nowak

Szkoła istnieje od 1956 roku. Gdy w 2004 r. radni gminy Kłodawa podjęli decyzję o jej likwidacji, utrzymania placówki podjęło się działające od maja 2002 roku Stowarzyszenie. Głównym zadaniem stało się podnoszenie poziomu edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a także upowszechnianie wiedzy o regionie, pielęgnowanie tradycji regionalnych i rozwój idei przedsiębiorczości. Wszystkie działania Stowarzyszenia w sposób bezpośredni lub pośredni wpływają na funkcjonowanie i rozwój szkoły, która stała się miejscem integrującym społeczność lokalną.

Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" daje naszym uczniom szanse poszerzenia wiedzy, korzystania z różnych źródeł informacji, a także nabycia nowych umiejętności. Nauczyciele zdobywają nowe kompetencje i doświadczenia w pracy metodą projektu.

W początkowej fazie projektu największą trudność sprawiała nam praca w licznych i różnowiekowych grupach. Naszym największym sukcesem jest rosnące zaangażowanie uczniów i rozpowszechnienie metody projektu wśród wszystkich nauczycieli. Od samego początku szczególnie pozytywnie została przyjęta forma oceniania kształtującego, wykorzystywana również podczas zajęć dydaktycznych.