Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pigłowicach
Miejscowość Pigłowice Szkoła w Pigłowicach (woj. wielkopolskie)[piglowice1][piglowice2]
Gmina Zaniemyśl
Adres Pigłowice 32 A, 63-021 Śnieciska
Organ prowadzący Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury na Wsi
Dyrektor Żaneta Kusik

Szkoła działa od 1 września 2006 r. Jesteśmy jedyną w powiecie średzkim szkołą prowadzoną przez stowarzyszenie. Do 1939 r. dzieci uczyły się w maleńkim szkolnym budynku a od 1945 r. - w pałacu. W 1997 roku szkoła została przeniesiona do nowoczesnego budynku. Uczniowie korzystają z pracowni komputerowej i biblioteki z dostępem do internetu. Mamy własne muzeum regionalne.

Wyróżnia nas szeroka oferta skierowana do uczniów: nauczanie dwóch języków obcych od klasy IV, bezpłatne lekcje pływania i prężnie działające koło fotograficzne prowadzone przez profesjonalistów. Organizujemy wernisaże fotograficzne artystów z całego kraju dla uczniów i środowiska lokalnego. Osiągamy wysokie wyniki sprawdzianów kompetencji po klasie VI. Ważne jest dla nas wychowanie młodych ludzi na światłych i mądrych obywateli, którzy odważnie będą wkraczać w zmieniający się świat.

Realizacja projektu przyczynia się do rozwoju uczniów, mobilizuje do pracy zespołowej w drodze po sukces, odkrywa w nich pasję tworzenia i poszukiwania, uczy odpowiedzialności oraz tworzy okazję do realizowania własnych pomysłów i zainteresowań. Dla nauczycieli udział w projekcie jest nowym wyzwaniem. Doskonalimy i wzbogacamy nasz warsztat pracy, jesteśmy motywowani do szukania nowych rozwiązań, co sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni na gruncie dydaktyczno-wychowawczym.