Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Prusach
Miejscowość Prusy Szkoła w Prusach (woj. wielkopolskie)[prusy1][prusy2][prusy3][prusy4][prusy5][prusy6][prusy7][prusy8][prusy9][prusy10][prusy11]
Gmina Jarocin
Adres Prusy 52, 63-230 Witaszyce
Organ prowadzący Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Żak"
Dyrektor Anna Kowalska

Szkoła w Prusach działa jako placówka niepubliczna od roku szkolnego 2008/2009. Uczęszczają do niej dzieci z Prus, Roszkówka i Zakrzewa. Budynek szkolny jest usytuowany w centrum wsi, wśród pięknej zieleni. Czas płynie tu miło nie tylko na lekcjach, ale i podczas zajęć dodatkowych takich jak: dogoterapia, stepowanie, zajęcia w zespole wokalnym, kółku sportowym, teatralnym, plastycznym.

Ważna jest dla nas współpraca z gminą Jarocin. Realizujemy edukacyjne i profilaktyczne programy gminne. Szkoła jest jedynym ośrodkiem kulturotwórczym na wsi. Wraz z uczniami przygotowujemy dla mieszkańców okolicznościowe programy artystyczne.

Rok szkolny 2010/2011 to pierwszy rok realizacji projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Chcieliśmy stworzyć dzieciom możliwość przeżycia czegoś nowego, co da im nowe możliwości samorozwoju i poznawania świata. Po roku u niektórych dzieci zauważyliśmy duże zmiany - wyraźniej zaznaczyły się zwłaszcza pozytywne cechy charakteru i osobowości uczniów, przełamanie nieśmiałości, odważne wyrażanie własnego zdania, umiejętność współpracy, wywiązywanie się z podjętych lub powierzonych zadań. Razem odkrywaliśmy świat i uczyliśmy się od siebie nawzajem. Jesteśmy nie obok siebie, ale razem.