Szkoła Podstawowa w Dargomyślu
Strona www spdargomysl.pl
Organ prowadzący Gmina Dębno
Dyrektor Izabela Jach

Szkoła istnieje od 1946 roku. Zdobyliśmy certyfikaty: "Szkoła z klasą", "Szkoła jak przyjaciel" i "Szkoła promująca zdrowie" oraz srebrny medal "Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju". Sukcesem jest nauczanie dwóch języków obcych. Stworzyliśmy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, z których mogą bez przeszkód korzystać uczniowie dojeżdżający do szkoły. W godzinach popołudniowych, w ferie i wakacje funkcjonuje świetlica środowiskowa. Cieszy nas prężnie działająca rada rodziców, dobra współpraca z radą sołecką i wieloma instytucjami. Organizujemy imprezy środowiskowe, z których słyniemy: Święto Pieczonego Ziemniaka, majówkę, turniej strzelecki, konkurs ekologiczny, Dzień Rodziny.

Podczas realizacji projektów edukacyjnych dostrzegliśmy bogactwo tej metody. Niezależnie od umiejętności każdy uczeń w grupie projektowej mógł wykazać się swoimi najmocniejszymi stronami, odkryć talenty i dowartościować się. Uznajemy to za sukces. Przed nami kolejny rok, w którym chcielibyśmy z większą siłą zaangażować wszystkie dzieci w naszych grupach. Wyzwaniem jest wdrożenie do naszego warsztatu pracy elementów oceniania kształtującego. Największe zmiany, jakie przyniósł udział w projekcie "Z Małej Szkoły Wielki Świat" - to wielkie zaangażowanie dzieci i rodziców, rozmaite pomoce dydaktyczne oraz odkrycie i rozwinięcie wielu umiejętności naszych uczniów.