Szkoła Podstawowa w Górzycy
Miejscowość Górzyca Szkoła w Górzycy (woj. zachodniopomorskie)[gorzyca1][gorzyca2]
Gmina Gryfice
Adres Górzyca 20, 72-300 Gryfice
Organ prowadzący Miasto Gryfice
Dyrektor Marek Fornal

Szkoła Podstawowa w Górzycy istnieje od 1947 roku. Jest zbiorczą szkołą wiejską, do której uczęszczają uczniowie z pięciu wsi. Ponieważ szkoła jest niewielka, każdy uczeń jest otaczany opieką, a nauczyciele bardzo dobrze znają jego sytuację rodzinną. Aktywnie działamy na rzecz środowiska lokalnego, organizując liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Szkoła jest miejscem spotkań uczniów, mieszkańców, rodziców i absolwentów. Współpracujemy z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Kołem Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką.

Nasz udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" to okazja do zaoferowania uczniom nowych form pracy pozalekcyjnej oraz możliwości rozwijania ich zainteresowań i umiejętności. W projekcie uczestniczy 100 procent uczniów. Chcemy pokazać zarówno im, jak i rodzicom, że nauka nie tylko jest obowiązkiem, ale też może być przyjemnością i zabawą. Biorąc udział w zajęciach, uczniowie są współtwórcami procesu dydaktycznego, a nie tylko jego odbiorcami. Cieszy nas wsparcie rodziców i organu prowadzącego.