Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kierzkowie
Miejscowość Kierzków Szkoła w Kierzkowie (woj. zachodniopomorskie)[kierzkow2][kierzkow3][kierzkow4][kierzkow5][kierzkow6][kierzkow7]
Gmina Myślibórz
Adres Kierzków 69, 74-300 Myślibórz
Strona www spkierzkow.kylos.pl
Organ prowadzący Gmina Myślibórz
Dyrektor Helena Roszak

Nasza szkoła istnieje od 1946 roku. Jest jedynym ośrodkiem kulturotwórczym i sportowym w naszej wsi. Ważne dla nas jest zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa oraz dobra znajomość ich samych i ich rodziców. Nasi uczniowie od lat osiągają znaczące sukcesy w wielu dyscyplinach sportu. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że dzięki sali gimnastycznej, w dużej części zbudowanej rękami mieszkańców Kierzkowa, zajmują czołowe miejsca w powiatowych rozgrywkach w siatkówce. Odnoszą też sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Od chwili przystąpienia do projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" życie szkoły toczy się wokół jego realizacji. Zaskoczyło nas to, jak wielką dodatkową pracę zdołaliśmy wspólnie z uczniami wykonać w ciągu roku. Na korytarzach i w klasach widoczne są stale efekty pracy zespołów projektowych. Odkryliśmy u uczniów różne umiejętności, których wcześniej nie mogli prezentować i rozwijać. Realizację każdego z projektów uważamy za sukces, podobnie jak zaangażowanie uczniów, radość z efektów pracy, zdobywanie nowych umiejętności. Dzięki projektom wypromowaliśmy naszą placówkę w gminie. Pokazaliśmy innym, że małe szkoły mają wiele do zaoferowania.

Szczególną trudność w pracy metodą projektów stanowi dla nas bardzo duże obciążenie uczniów dodatkową pracą i - u niektórych - brak systematyczności. Pokonanie w przyszłości tych trudności będzie dla nas wyzwaniem.