Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie
Miejscowość Krzymów Szkoła w Krzymowie (woj. zachodniopomorskie)[krzymow1][krzymow2][krzymow3][krzymow4][krzymow5][krzymow6][krzymow7][krzymow8][krzymow9]
Gmina Chojna
Adres Krzymów 29, 74-500 Chojna
Strona www spkrzymow.szkolnastrona.pl
Organ prowadzący Gmina Chojna
Dyrektor Halina Puchalska

Szkoła Podstawowa w Krzymowie została utworzona w roku 1947. Uczęszczają uczniowie z Krzymowa i siedmiu okolicznych wsi. W roku 2004 szkoła otrzymała imię Olimpijczyków Polskich. Przygotowania do nadania imienia były poprzedzone wieloma działaniami, którym przyświecała zasada fair play. Organizujemy Gminną Olimpiadę Sportową dla szkół naszej gminy, na którą zapraszani są polscy olimpijczycy. Dzięki tym spotkaniom szkoła zyskała uznanie w środowisku. W tym roku szkolnym drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do półfinału województwa zachodniopomorskiego w minisiatkówce i zajęła 5. miejsce. Jest to największy sportowy sukces w historii szkoły.

Dzięki udziałowi w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" nasi uczniowie mają zorganizowany czas, są bardziej samodzielni w działaniu, mają coraz lepsze pomysły, podchodzą do zadań bardziej odpowiedzialnie. Praca metodą projektu pozwoliła słabym uczniom wykazać się i odnosić małe sukcesy. Dużym wyzwaniem były zajęcia z liczną, różnorodną wiekowo grupą. W dalszym ciągu uczymy dzieci obiektywnej oceny pracy. Projekt wymaga od uczniów i prowadzących dużego zaangażowania, jednak efekty końcowe cieszą, a także uczą.