Szkoła Podstawowa im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy
Miejscowość Wapnica Szkoła w Wapnicy (woj. zachodniopomorskie)[wapnica1][wapnica2][wapnica3][wapnica4][wapnica5][wapnica6][wapnica7]
Gmina Międzyzdroje
Adres ul. Jodłowa 3 Wapnica, 72-500 Międzyzdroje
Strona www sp2wapnica.pl
Organ prowadzący Gmina Międzyzdroje
Dyrektor Bogumiła Popko

Szkoła rozpoczęła działalność w roku 1948 i przez następne lata wielokrotnie zmieniała status. Jest malowniczo położona w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego, między przepięknym Jeziorem Turkusowym a wzgórzami lubińskimi. Motto naszej codziennej pracy to "życie w zgodzie z przyrodą", dlatego nasze działania, również pozaszkolne, są ukierunkowane na kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów i społeczności lokalnej. Szkoła została trzykrotnie wyróżniona certyfikatami ekologicznymi (2009 – LCAE, 2010 – Zielona Flaga, 2011 – LCAE). Jesteśmy dumni z sukcesów uczniów i z tego, że dzięki ich działaniom następuje wzrost świadomości ochrony środowiska i recyklingu wśród mieszkańców naszych miejscowości.

Mimo małej liczby uczniów szkoła rozwija się. Udział w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" nie tylko pozwala wzbogacać wiedzę i rozwijać kompetencje uczniów, ale stwarza okazję do poznawania innych Małych Szkół, korzystania z ich doświadczeń, dzielenia się pomysłami i spostrzeżeniami, a także wzajemnej pomocy w trudnych sytuacjach.

Uczniowie i rodzice potrzebowali czasu na przekonanie się do pracy metodą projektów. Początkowy opór powoli ustępuje miejsca coraz większemu zaciekawieniu. Proponowane scenariusze zajęć i pomoc w realizacji poszczególnych projektów wielokrotnie są inspiracją dla nauczycieli spoza zespołu projektowego. Naszym marzeniem i dalekim celem jest takie zorganizowanie pracy w naszej szkole, by wszystkie zajęcia edukacyjne prowadzić metodą projektu.