kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Finansowanie projektu - logo Fundusze Europejskie, Mazowsze oraz Europejski Fundusz społeczny
Witryna e-learningowa
Filmy o projekcie
 

Celem naszych działań jest zbudowanie szkolnego ruchu naukowego prowadzonego w małych, wiejskich szkołach podstawowych.

Wierzymy, że jest to możliwe, choć są oddalone od centrów naukowych, bibliotek i muzeów. Uważamy, że należy już od pierwszej klasy motywować dzieci do zainteresowania nauką, przez prezentację w atrakcyjny sposób jej osiągnięć i pokazanie, jak wykorzystujemy te osiągnięcia w życiu codziennym.

Przede wszystkim jednak warto zapoznać dzieci z metodą pracy naukowej, która ma służyć rozwojowi ich wiedzy, umiejętności uczenia się, wykorzystywania istniejącego zasobu wiedzy i metodologii do wyjaśniania otaczającego świata. Ważne jest, aby uczniowie mogli nie tylko obserwować, jak inni stosują te zasady, ale także stosować je we własnych działaniach.

Na ruch naukowy Małych Szkół składają się trzy rodzaje działań:

  • Letnie Szkoły Odkrywców
  • Letnie Obozy Naukowe
  • Certyfikacja Małych Szkół Promujących Ruch Naukowy
 

Do góry Wstecz