O organizacji

Biuro:

51-141 Wrocław, ul. Syrokomli 6
tel. 71 727 78 79; faks 71 794 54 52

Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej "FALA" powstała w 2004 r. Jej misją jest wprowadzanie zasad pomocniczości oznaczającej wspieranie przez kolejne szczeble władzy publicznej faktycznych potrzeb i możliwości społecznych.

Używany skrót "FALA" pochodzi od angielskiej nazwy: Foundation of Assistence of Local Activity. Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego. Od 2007 r. należy do Federacji Inicjatyw Oświatowych.

Cele i zasady Fundacji:
  • pobudzanie aktywności społeczności lokalnych;
  • wspomaganie kreatywności mieszkańców;
  • rozwój sektora organizacji pozarządowych;
  • aktywne przeciwdziałanie patologiom w życiu publicznym,
  • zwiększanie demokratyzacji życia publicznego we wspólnotach terytorialnych;
  • przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wsparcie dla procesów integracji i reintegracji oraz rehabilitacji społecznej.
Działania Fundacji

Fundacja zrealizowała m.in. następujące programy:

• "Wzmocnienie Społeczeństwa Obywatelskiego na Białorusi” (finansowanie: Ambasada Wielkiej Brytanii)
  • "Aktywizacja społeczności lokalnej - rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie” (MSZ).

Projekty polegały na organizacji szkoleń, wizyt studyjnych i staży oraz warsztatów o tematyce samorządowej. W latach 2006-2009 FALA we współpracy z Federacją Inicjatyw Oświatowych uczestniczyła w projektach: "Małe Przedszkole w Każdej Wsi”, "Idziemy do przedszkola. Małe przedszkola na Dolnym Śląsku” i "Hura! Idziemy do przedszkola”.

Obecnie, oprócz projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat”, FALA realizuje projekty partnerskie:

• "Wykształcenie i rozwój. Studia podyplomowe menadżerów i trenerów placówek kształcenia ustawicznego” (PO KL 9.4.)
  • "Kompetentni Liderzy. Sprawne Organizacje” (finansowany z Funduszu Inicjatyw Oświatowych)

Fundacja ma doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych projektów edukacyjnych, informatycznych i społecznych. Współpracuje z Towarzystwem Edukacji Otwartej, Fundacją Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych "Nie Trać Nadziei”, Stowarzyszeniem Pro Publico Bono, Fundacją św. Jadwigi w Morawie, Fundacją Edukacji Przedszkolnej, Dolnośląskim Oddziałem Stowarzyszenia KLANZA oraz Dolnośląską Radą Przedsiębiorczości i Nauki.

O ludziach

foto Tomasz SiemieżTomasz Siemież

Koordynator regionu zachodniego, członek Zespołu Zarządzającego

Prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej FALA, członek Komisji Rewizyjnej Federacji Inicjatyw Oświatowych. Z wykształcenia doradca personalny, kulturoznawca, teolog, konstruktor budowy maszyn.

Zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami oraz szkoleniami.Autor i współrealizator wielu projektów edukacyjnych, m.in. "Małe Przedszkole w Każdej Wsi", "Idziemy do przedszkola. Małe Przedszkola na Dolnym Śląsku" (SPO RZL), "Wykształcenie i Rozwój. Studia podyplomowe menadżerów i trenerów placówek kształcenia ustawicznego", "Twoja Wiedza. Twoja Firma".

foto Katarzyna JędrzejewskaKatarzyna Jędrzejewska

Funkcja w projekcie:
Asystentka (od kwietnia 2012 r.)

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (kierunek: zarządzanie i marketing). Od 2009 r. zaangażowana w realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską.

foto Aneta PoradaAneta Porada

Funkcja w projekcie:
Asystentka (do kwietnia 2012 r.)

Absolwentka Akademii Ekonomicznej Wydział Gospodarki Narodowej, kierunek finanse i bankowość w Katedrze rachunkowości i controlingu. Pracowała na stanowiskach księgowych w spółkach prywatnych.