kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt

O organizacji

 

foto Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

Biuro

31-028 Kraków
ul. Św. Krzyża 5/6
tel. i faks 12 430 24 43, 430 24 65 w. 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Od 1997 r. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska działa na rzecz ochrony przyrody, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i pobudzania przedsiębiorczości w różnych regionach Polski. Innymi słowy – wspiera inicjatywy, które wprowadzają zasady zrównoważonego rozwoju w codzienne życie Polaków.

W 2003 r. Fundację uhonorowano tytułem Instytucji Pro Publico Bono w "uznaniu zasług dla instytucji społeczeństwa obywatelskiego, wspierającej dzieła i programy służące ochronie środowiska naturalnego”.

Sposób działania Fundacji to przede wszystklim długoletnie programy tematyczne, realizowane w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i biznesem. Wsparcie obejmuje pomoc finansową, doradczą, szkoleniową, tworzenie sieci współpracy i upowszechnianie innowacyjnych pomysłów na rozwój. Takie podejście prowadzi do trwałej poprawy jakości życia mieszkańców różnych regionów Polski.

Programy Fundacji są adresowane przede wszystkim do organizacji pozarządowych, szkół, instytucji samorządowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw z całego kraju, które dążą do rozwoju swoich "małych ojczyzn", przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

Najważniejsze projekty, realizowane w latach 2003-2009:

  • "Szkoły dla ekorozwoju na Zielonych Szlakach - Greenways (2007-08, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej)
  • "Szkoły dla ekorozwoju - lokalne centra aktywności ekologicznej - wprowadzenie do podnoszenia jakości” (2006-07, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej)
  • "Zielony szlak Kraków-Morawy-Wiedeń Greenway” (2003, Ministerstwo Gospodarki i Pracy)
  • "Grupy partnerskie jako mechanizm pobudzania aktywności obywatelskiej na rzecz zrównoważonego rozwoju w środowisku lokalnym” (FIO, 2005-06);
  • "Ekonomia społeczna na Bursztynowym Szlaku (EQUAL, 2004-06)
  • "Propagowanie czystego biznesu w Polsce” (Norweski Mechanizm Finansowy, 2007-11)

 

O ludziach

 

foto beata kuncBeata Kunc

 

Funkcja w projekcie:
Koordynatorka wdrażania projektów matematyczno-przyrodniczych (od marca 2012 r.)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 12 430 24 65 w. 14

Z zamiłowania i wykształcenia pedagożka i edukatorka, entuzjastka działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wierzy w możliwości edukacji, a także w zapał i zdolności współczesnej młodzieży. Od lat jest wolontariuszką Polskiej Akcji Humanitarnej, wcześniej była animatorką warsztatów edukacji ekologicznej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest autorką scenariuszy i moderatorką forum dla nauczycieli. W Fundacji Partnerstwo dla Środowiska jest koordynatorką Programu "Szkoły dla Ekorozwoju".

 

foto Urszula Ptasińska-WardygaUrszula Ptasińska-Wardyga

 

Funkcja w projekcie:
Koordynatorka wdrażania projektów matematyczno-przyrodniczych (od grudnia 2011 r. do marca 2012 r.), współautorka scenariuszy, członkini Zespołu Zarządzającego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla Fundacji Partnerstwo dla Środowiska pracuje od pięciu lat.

W ramach Programu Fundacji "Szkoły dla Ekorozwoju" wprowadza innowacyjne działania w szkołach wpływające na poprawę ich funkcjonowania, organizując i inicjując konkursy, kampanie edukacyjne i system certyfikacji środowiskowej dla szkół. Ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu działań związanych z rozwojem szkół i edukacją ekologiczną w całej Polsce. Jest absolwentką inżynierii środowiska, studium przygotowania pedagogicznego i podyplomowych studiów "Zarządzania Funduszami Unijnymi".

 

foto Małgorzata ŁuszczekMałgorzata Łuszczek

 

Funkcja w projekcie:
Koordynatorka wdrażania projektów matematyczno-przyrodniczych, członkini Zespołu Zarządzającego (do grudnia 2011)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 12 430 24 43 w. 14

Inżynier środowiska. Pracuje dla Fundacji Partnerstwo dla Środowiska od dziesięciu lat.

Od dziewieciu lat samodzielnie rozwija program "Szkoły dla Ekorozwoju". W tym czasie do programu udało się zaangażować ponad 600 aktywnie działających szkół i siedmiu partnerów - organizacji pozarządowych z innych regionów Polski. Organizacje te pełnią funkcję lokalnych koordynatorów.

 

foto Andrzej BidermanAndrzej W. Biderman

 

Funkcja w projekcie:
Specjalista ds. kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 722 155 876

Magister biologii, trener zarządzania, animator partnerstwa lokalnego, przewodnik jurajski. Specjalizuje się w interpretacji przyrody i edukacji przez doświadczenie.

W 1990 r. założył Ośrodek Edukacyjny Ojcowskiego Parku Narodowego. Autor wielu scenariuszy edukacyjnych opierających się na kreowaniu doświadczenia ucznia i jego interpretacji. W latach 1990-tych na bazie tych scenariuszy systematycznie prowadził w terenie zajęcia dla dzieci oraz szkolenia dla nauczycieli. Twórca programu Szkoły dla Ekorozwoju (w 1999 r.). Współtwórca raportu nt. zagrożeń ekologicznych w Karpatach dla WWF.

 

foto Agnieszka PabisAgnieszka Pabis

 

Funkcja w projekcie:
Asystentka (od marca 2012 r.)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel.12 430 24 65 w. 25
poniedziałki, wtorki i środy 8.30-16.30

Nauczycielka w szkole podstawowej i trenerka grup partnerskich, specjalistka ds. promocji i projektów wydawniczych.

Jako absolwentka Krakowskiej AWF (kierunek: turystyka i rekreacja) propaguje aktywność na co dzień. Zainteresowania: ekoturystyka i zrównoważony rozwój.

 

Do góry Wstecz