kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
Finansowanie projektu - logo Fundusze Europejskie, Mazowsze oraz Europejski Fundusz społeczny
Witryna e-learningowa
Filmy o projekcie

Kadr z filmu 'Model Małej Szkoły' Zapraszamy do obejrzenia "Modelu Małej Szkoły" - kolejnego filmu wyprodukowanego w projekcie "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Przedstawiamy w nim cechy, jakie, naszym zdaniem, powinna mieć dobra mała szkoła podstawowa działająca na terenach wiejskich. Materiał powstał w Szkole Podstawowej w Zastrużu (woj. dolnośląskie, gmina Żarów), prowadzonej od 2003 roku przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła".

Kadr z filmu 'Model Małej Szkoły'Takich szkół jest na pewno więcej. Placówkę w Zastrużu pokazujemy nie jako wzorzec, ale jako inspirację do poszukiwania przez szkolne społeczności własnych dróg rozwoju w obszarach uwzględnionych w modelu:

  • procesie uczenia się-nauczania
  • demokratyzacji szkoły
  • ofercie uczenia się przez całe życie
  • współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Powodzenia!

 

Wszystkie filmy z projektu są dostępne na YouTube.

Do góry Wstecz