kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt
 

Ewa Lubczyńska z FIO rozpoczyna spotkanie3 października 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów Małej Szkoły Promującej Ruch Naukowy.

Na spotkanie zostały zaproszone szkoły, którym za działania w tym roku szkolnym przyznano certyfikaty na rok 2013/2014. Były wśród nich i takie, które drugi rok z rzędu spełniły wymagania. Te szkoły otrzymały certyfikat II stopnia, przyznany na dwa lata.

Prezentacje szkół[cert3][cert4][cert5][cert6][cert7]Certyfikat I stopnia zdobyły:

  • Szkoła Podstawowa w Gorzanowie (woj. dolnośląskie)
  • Szkoła Podstawowa w Pamięcinie (woj. lubuskie)
  • Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Pokrzydowie (woj. kujawsko-pomorskie)
  • Szkoła Podstawowa w Zastrużu (woj. dolnośląskie)

Certyfikat II stopnia otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa w Nadbrzeżu (woj. mazowieckie)
  • Zespół Edukacyjny w Podmoklach Małych (woj. lubuskie)
  • Szkoła Podstawowa w Purdzie (woj. warmińsko-mazurskie)

Przedstawiciele SWPR i CNKOrganizacje, które przez trzy lata realizowały projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat", reprezentowali m.in. Ewa Lubczyńska (Federacja Inicjatyw Oświatowych), Tomasz Siemież (Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA) i prof. dr hab. Elżbieta Mycielska-Dowgiałło (Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin). W uroczystości wzięli również udział: Anna Dziama (CNK) oraz przedstawiciele Kapituły Ruchu Naukowego Małych Szkół - profesorowie: Wacław Zawadowski i Piotr Wrzecionarz.

Prezentacje szkół[cert08]Prof. dr hab. Elżbieta Mycielska-Dowgiałło, rektor SWPR i przewodnicząca Kapituły, wręczyła certyfikaty przedstawicielom nagrodzonych placówek. Szkoły dostały także skromne upominki, pomocne w rozwijaniu myślenia naukowego. Uczestnicy spotkania nagradzali brawami przygotowane przez szkoły prezentacje.

 

Prof. Wacław Zawadowski[cert11]Inspirujący wykład na temat praktycznych aspektów nauczania matematyki wygłosił prof. Wacław Zawadowski, wskazując, jakie działania może podejmować nauczyciel w doskonaleniu matematycznych kompetencji uczniów i zachęcaniu ich do matematycznego myślenia. Prof. Piotr Wrzecioniarz podkreślił, że ogromny potencjał małych wiejskich szkół, wzmacniany przez działania rozwijające myślenie naukowe, może w przyszłości zaowocować sukcesami ich uczniów, a później studentów.

Prezentacja CNKDodatkowym atutem tegorocznej certyfikacji była możliwość udziału w specjalnie przygotowanym przez animatorów CNK pokazie na temat zachowań ekologicznych w segregacji odpadów. Nauczyciele certyfikowanych szkół mogli m.in. zaobserwować, na czym polega praca animatora i jakie techniki pracy są stosowane w kontakcie ze zwiedzającymi oraz przyjrzeć się, jak wykorzystuje się pomoce dydaktyczne w tego typu zajęciach.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczestnicy mogli samodzielnie zwiedzać ekspozycję Centrum Nauki Kopernik.

Do góry Wstecz