kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt

Spotkania z koordynatorami regionalnymi "Aktualności w projekcie", zajęcia warsztatowe dla Szkolnych Zespołów Projektowych "Jak nam idzie?", dla nauczycieli - "Uczenie się we współpracy" i dla dyrektorów - "Rola lidera w projekcie – wprowadzanie zmiany" - to główne punkty programu cyklu wiosennych seminariów dla szkolnych zespołów projektowych organizowanych w marcu i kwietniu na terenie ośmiu województw

Książka dla szkółPodczas dwudniowych seminariów uczestnicy prezentują największe sukcesy odniesione w szkole w czasie realizacji projektu. Szkołom przekazywane są segregatory "Co już umiemy", które będą służyć nauczycielom realizującym projekty edukacyjne i uczestniczącym w nich dzieciom do dokumentowania osiągnięć uczniów. Powstaną "Kroniki uczenia się", które będą ułatwiały świadome pogłębianie umiejętności uczenia się – jednej z trzech kompetencji kluczowych rozwijanych w projekcie, i które zostaną zaprezentowanie rodzicom, innym uczniom i nauczycielom.

Szkoły uczestniczące w seminariach otrzymują kolejną publikację do biblioteczki projektu - "Stare i nowe zabawy podwórkowe” (autorzy: E. Noga, A. Wasilak).

 

Woj. warmińsko-mazurskie

Pierwsze seminarium wiosenne - dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego - odbyło się 11-12 marca 2011 r. w zabytkowym Zespole Pałacowym w Galinach. Uczestnicy odwiedzili szkołę w Galinach, a gościem seminarium był sekretarz gminy Bartoszyce Włodzimierz Kowalik.

 

Seminarium w Galinach[galiny2]Seminarium w Galinach[galiny4][galiny5][galiny6]Seminarium w Galinach[galiny8][galiny9][galiny10][galiny11][galiny12]Seminarium w Galinach[galiny14][galiny15][galiny16]Seminarium w Galinach

Wybrane prezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa w Galinach (PPS - 8 327 KB)

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Pezały w Purdzie (PPT - 3 615 KB)

Szkoła Podstawowa w Uścianach (PPT - 4 026 KB)

 

Woj. kujawsko-pomorskie i pomorskie

26–27 marca 2011 r. na seminarium w Płotkach koło Piły spotkali się uczestnicy projektu z województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

 

Seminarium w Płotkach[plotki1][plotki2][plotki3][plotki4][plotki6]Seminarium w PłotkachSeminarium w PłotkachSeminarium w PłotkachSeminarium w Płotkach[plotki12]

 
Wybrane prezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Łążynie II (PPT - 3 450 KB)

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Przywidzkiej(PPT - 4 894 KB)

Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie (PPT - 5 184 KB)

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trzeciewnicy (PPT - 9 093 KB)

 

Woj. opolskie

1-2 kwietnia w Niwkach obradowali uczestnicy projektu z woj. opolskiego.

 

[niwki1][niwki12][niwki2]Seminarium w Niwkach[niwki4]Seminarium w NiwkachSeminarium w Niwkach[niwki7]Seminarium w Niwkach[niwki9][niwki10][niwki11]Seminarium w Niwkach

 
Wybrane prezentacje szkół:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy (PPT - 1 374 KB)

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raszowej (PPT - 5 443 KB)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej (PPT - 3 557 KB)

 

Woj. mazowieckie

Seminarium wiosenne dla szkół z woj. mazowieckiego odbyło się 2-3 kwietnia 2011 r. w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim. Spotkanie plenarne rozpoczynające seminarium poprowadziła Ewa Lubczyńska - koordynatorka regionu centralnego. Dyskusje o kłopotach i sukcesach w realizacji projektów moderowali: Beata Kossakowska, Elżbieta Michalak i Aleksander Suchak. Elżbieta Michalak, odpowiedzialna za monitorowanie działań projektowych w regionie, poprowadziła zajęcia warsztatowe z grupą dyrektorów, dotyczące planowania wprowadzania zmian w szkołach.

 

Seminarium w BiałobrzegachSeminarium w BiałobrzegachSeminarium w BiałobrzegachSeminarium w Białobrzegach[bialobrzegi5][bialobrzegi6]Seminarium w Białobrzegach[bialobrzegi8]

 
Wybrane prezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance (PPT - 5 019 KB)

Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa "Julin" w Kaliskach (PPT - 1 445 KB)

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu (PPS - 1 981 KB)

 

Woj. dolnośląskie

2-3 kwietnia 2011 r. odbyło się również seminarium w Złotoryi dla uczestników projektu z woj. dolnośląskiego. Zajęcia warsztatowe z nauczycielami poprowadziły Barbara Benyskiewicz i Maria Furtak, a z dyrektorami - Małgorzata Suwaj. Rodzice uczniów – członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Jerzmanic Zdroju - zaprezentowali na minikiermaszu ozdoby wielkanocne wykonane wspólnie z dziećmi. Na zaproszenie dyrektora Ireneusza Buraka uczestnicy seminarium odwiedzili szkołę w Jerzmanicach Zdroju.

 

[zlotoryja1]Seminarium w Złotoryi[zlotoryja3]Seminarium w Złotoryi[zlotoryja5]Seminarium w ZłotoryiSeminarium w Złotoryi[zlotoryja8]Seminarium w Złotoryi[zlotoryja10]

 
Wybrane prezentacje szkół:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bukowinie Bobrzańskiej (PPT - 6 180 KB)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Olszanach (PPT - 2 151 KB)

Szkoła Podstawowa w Zwróconej (PPT - 2 588 KB)

 

Woj. zachodniopomorskie

9-10 kwietnia 2011 r. uczestników projektu z województwa zachodniopomorskiego gościł renesansowy zamek w Tucznie położony w pięknym parku. Po zakończeniu seminarium odwiedziliśmy szkołę w Płocicznie, do której zaprosił nas Szkolny Zespół Projektowy i dyrektor Artur Kopciuch.

 

[tuczno10][tuczno11][tuczno1][tuczno2][tuczno3]Seminarium w TucznieSeminarium w TucznieSeminarium w Tucznie[tuczno7]Seminarium w Tucznie[tuczno9][tuczno13][tuczno14]Seminarium w Tucznie

 
Wybrane prezentacje szkół:

Niepubliczna Szkoła w Barnówku (PPT - 4 447 KB)

Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie (PPT - 1 515 KB)

Szkoła Podstawowa im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy (PPT - 3 542 KB)

 

Woj. wielkopolskie

Seminarium wiosenne dla uczestników z woj. wielkopolskiego odbyło się w dniach 9-10 kwietnia 2011 r. w Żerkowie. Chętni mogli też odwiedzić Niepubliczną Szkołę Podstawową w Bachorzewie, którą specjalnie dla nich otworzyła w niedzielę dyrektorka placówki, Beata Fengler.

 

[zerkow01][zerkow02][zerkow03]Seminarium w ŻerkowieSeminarium w Żerkowie[zerkow06]Seminarium w ŻerkowieSeminarium w Żerkowie[zerkow09]Seminarium w Żerkowie

 
Wybrane prezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Garkach (PPS - 9 670 KB)

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Olgierda Brzeskiego w Grzybowie (PPS - 834 KB)

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Potarzycy (PPS - 2 197 KB)

 

Woj. lubuskie

Seminarium dla szkół z województwa lubuskiego odbyło się 16-17 kwietnia 2011 r. w szkole będącej częścią Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych (gmina Babimost), do którego zaprosił nas Szkolny Zespół Projektowy pod kierownictwem dyrektor Elżbiety Ryczek. Odwiedzili nas burmistrz - Bernard Radny i wiceburmistrz - Zbigniew Woziński. Goszcząca nas placówka to przykład szkoły funkcjonującej jako Centrum Aktywności Środowiska Lokalnego - w ostatnich pięciu latach zrealizowano tu 23 projekty edukacyjne, regionalne i społeczne (m. in. powstał skansen). Koordynator regionu zachodniego Tomasz Siemież zachęcał uczestników, by idąc za przykładem placówki w Podmoklach Małych, przekształcali swoje szkoły w podobne centra. Na spotkaniu zwiedzailśmy Izbę Pamięci, której eksponatów mogłoby pozazdrościć niejedno muzeum, oglądaliśmy prezentację uczniów nt. historii szkoły i kosztowaliśmy ciasta drożdżowego wypiekanego w piecu chlebowym.

 

[podmokle01]Seminarium w Podmoklach Małych[podmokle03]Seminarium w Podmoklach MałychSeminarium w Podmoklach MałychSeminarium w Podmoklach MałychSeminarium w Podmoklach Małych[podmokle08][podmokle09][podmokle10]

 
Wybrane prezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa w Boleminie (PPS - 3 983 KB)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bożnowie (PPS - 4 438 KB)

Szkoła Podstawowa w Templewie (PPT - 5 610 KB)

 

Do góry Wstecz