kawaleczek nieba dla mojej Mamy
Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Z Małej Szkoły w Wielki Świat Mapa strony Kanał RSS Kontakt

Raport z realizacji projektuTrzy lata, 119 szkół, 641 nauczycielek i nauczycieli, 5736 projektów edukacyjnych, 8343 uczniów i uczennic, 101.056 godzin lekcyjnych zajęć projektowych - tak prezentuje się projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" w liczbach. Nie one jednak są najważniejsze. Uczniowie i nauczyciele z małych, wiejskich szkół, uczestnicząc od września 2010 roku do sierpnia 2013 roku w projekcie, udowodnili, że wiejskie szkoły mają szansę stać się elitą w polskim systemie edukacji.

Raport z realizacji projektuWiele z nich jest już gotowych do wdrożenia standardów kształcenia na miarę XXI wieku. Praca metodą projektów edukacyjnych, integrowanie różnych obszarów wiedzy, ocenianie kształtujące, prowadzenie zajęć w grupach różnowiekowych – to swoiste punkty milowe, które znaczna część spośród 119 szkół już przekroczyła. Szkoły te wkroczyły w wielki świat edukacji.

Zapraszamy do lektury raportu końcowego "Realizacja projektu i jego efekty".

Do góry Wstecz