Autorka: Ilona Szczęch
W projekcie uczniowie wyszukują i opisują ciekawe obiekty przyrodnicze w okolicy szkoły. Podczas zajęć terenowych uczą się używania kompasu i mapy. Na koniec prezentują innym odnalezione skarby.
Autor: Mariusz Zasadziński
Celem projektu jest rozszerzenie wiedzy o pogodzie, umiejętności obserwacji i rejestrowania składników pogody, poznanie i budowa przyrządów meteorologicznych oraz nauka odczytywania i przetwarzania danych pomiarowych uzyskanych z tych przyrządów.
Autorki: Małgorzata Łuszczek, Ilona Szczęch
Celem projektu jest rozwinięcie uczniowskich umiejętności analizowania przyczyn i skutków działalności człowieka w zakresie korzystania z zasobów wodnych. Uczniowie uczą się racjonalnego korzystania z wody i propagowania zasad, które temu sprzyjają.
Autor: Andrzej Biderman
Celem projektu jest pogłębienie wiedzy dzieci o otaczającym świecie przyrody, a szczególnie o roślinach, które warto wykorzystywać w celach leczniczych. Dzieci uczą się je rozpoznawać, zbierać, wykonywać z nich lecznicze preparaty, opakowywać je i opracowywać o nich informacje.
Autorka: Beata Kunc
Celem projektu jest nabycie umiejętności planowania podróży. Uczniowie planują wymarzoną podróż, szukając informacji w internecie. Organizują rajd rowerowy z udziałem mieszkańców wsi. Szacują, jakie skutki dla przyrody miała ich wycieczka, a jakie miałaby, gdyby ją odbyli innymi środkami komunikacji.
Autor: Mariusz Zasadziński
Celem projektu jest kształtowanie u dzieci nawyku prawidłowego postępowania z odpadami.
Autor: Mariusz Zasadziński
Celem projektu jest uświadomienie dzieciom znaczenia światła w życiu człowieka. Uczniowie zdobywają podstawową wiedzę z dziedziny optyki, wykonując przy tym wiele doświadczeń. Poznają różne urządzenia optyczne, a niektóre budują samodzielnie.
Autorka: Anna Kozieł
Celem projektu jest podniesienie świadomości właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych i kształtowanie nawyku oszczędnego wykorzystywania energii elektrycznej.
Autor: Mariusz Zasadziński
Uczniowie poznają w projekcie rolę i właściwości powietrza jako składnika środowiska niezbędnego do latania. Uczą się praktycznego korzystania z instrukcji i budują latawce, które prezentują podczas imprez szkolno-rodzinnych. Efektem projektu jest też film ze "święta latawca".
Autorka: Aleksandra Małodobra
Celem projektu jest kształcenie umiejętności tworzenia planów i poznanie zasad właściwego zachowania się podczas ewakuacji. Uczniowie poznają oznakowania przeciwpożarowe, projektują i wykonują przekroje budynku szkolnego i plany jego ewakuacji oraz uczestniczą w próbnym alarmie przeciwpożarowym.
Autorzy: Urszula Ptasińska-Wardyga, Mariusz Zasadziński
Celem projektu jest poznanie przez uczniów budowy i właściwości gleby w najbliższej okolicy oraz roli organizmów glebowych. dzieci dowiadują się, jakie czynniki wpływają na żyzność gleby. Organizują wystawę organizmów glebowych i przygotowują film z ich prezentacji.
Autorzy: Urszula Ptasińska-Wardyga, Mariusz Zasadziński
Celem projektu jest zwiększenie świadomości konsumenckiej uczniów. Dzieci uczą się oszczędnie gospodarować energią elektryczną poprzez odpowiednie korzystanie z urządzeń i planować oszczędne zakupy urządzeń RTV i AGD.